Letní tábor 2012

LT Devítka 2012 - Boj o Nonaterram

Loňský tábor byl něčím, co údolí Devítky nepamatuje. Na jednom území se zde setkaly rasy tří podivuhodných stvoření. Byly to kmeny Trpaslíků, Elfů a Orků.

Trpaslíky představovali nejmladší účastníci našeho tábora a dokonale vystihli to, co trpaslíka dělá trpaslíkem.Hledali poklady, byli zvídaví a nezalekli se žádné hrozby.


Elfové jsou stvoření, která milují přírodu a les je jejich druhým já. Vynikají při boji s lukem a jsou velice chytří. Druhý oddíl našeho tábora se této role chopil s velikým přesvědčením a odhodláním.Orkové byli vždy obávání válečníci, kteří prošli mnoho bitev a ze všech vyšli jaké vítězové. Jejich největší předností je boj sekerou, palicí, pěstmi. Jsou to velcí rváči, a to se ukázalo i v Nonaterramu.První dny tábora probíhaly v poklidu. Všechny tři kmeny se seznamovaly se svými hrdiny, kteří měli na starost jejich bezpečí, vedli je a radili jim při přežití v drsných podmínkách našeho putování. Veliká rivalita panovala mezi Trpaslíky, Elfy a Orky. Každý den probíhala tzv. Výzva kmenů, kdy příslušníci jednotlivých kmenů i jejich hrdinové museli dokázat, že jsou lepší, nežli jejich protivníci.Jednoho dne však náš ranní nástup zastihla neočekávaná událost. Navštívil nás Prorok a sdělil nám, že na náš svět se řítí záplava temnoty a jedinou možností, jak zažehnat pohromu, je vydat se do vzdálené země Kalimdor, kde náš lid čekala spása. Rozmýšleli jsme, jestli to, co pravil prorok, je jen směšná báchorka, nebo opravdu stojíme na prahu války.

Postupem času se ukázalo, že proroctví nelhalo. Jen díky odvaze našich nočních hlídek a kouzelných artefaktů, které nás chránily před jistou zkázou, jsme se dokázali ubránit vetřelcům, kteří se pokoušeli o dobytí Nonaterramu. Byli to krvežízniví Srstnatci, Harpyje i obávaní Taurové. Jedné noci však temný Lord Archimond se svou armádou nemrtvých válečníků napadl Nonaterram. Kouzelné artefakty byly ukradeny a hordy Nemrtvých se řítily zničit náš domov. Avšak naší mocné kouzelnici Sylvanas se pomocí zaříkávadel a kouzel podařilo útok Nemrtvých pozdržet, a naši bojovníci se tak mohli přesunout do bezpečí.Mysleli jsme, že je vše ztraceno, ale díky chytrosti, odvaze, bojovnosti a hlavně spolupráci všech tří ras jsme dokázali získat zaříkávadlo a spoustu dalších předmětů důležitých pro porážku Lorda Archimonda.

Naše poslední bitva se odehrála přímo v našem táboře. Opevnili jsme se, přichystali past a doufali, že se nám podaří zvrátit porážku. Bohové jistě stáli tu noc při nás. Lord Archimond se svými posluhovači byl tam, kde jsme ho chtěli mít. Artefakty a zaříkávadla nám zajistily vítězství, na které nikdy nezapomeneme. Nemrtví i se svým Lordem byli zničeni a náš svět čekal jen mír a blahobyt.

Náčelník Nonaterramu Lord Athari (Hanuš Jakub)Comments